BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gyvenimo paslaptys…

Atejęs į auditoriją skaityti paskaitos, filosofas profesorius padėjo ant stalo trilitrinį stiklainį ir pridėjo į jį didelių akmenų, o po to paklausė studentų,ar stiklainis yra pilnas. Šie patvirtino tai. Tuomet profesorius išsiėmė iš krepšio indą, pilną smulkių akmenėlių, ir supylė juos į stiklainį. Akmenukai greitai užpildė tarpus tarp didžiųjų akmenų.
Profesorius pareiškė, kad stiklainis yra pilnas, ir paklausė studentų nuomonės.
Studentai juokdamiesi jam pritarė. Tačiau profesorius išsitraukė iš kišenės maišelį smėlio ir supylė jį į stiklainį. Smėlio kruopelės subiro į pačius mažiausius plyšelius tarp akmenų ir visiškai užpildė stiklainį. “Štai, - tarė profesorius, pripažinkite, kad šis stiklainis - tai tarsi mūsų gyvenimas.
Didieji akmenys simbolizuoja pačius svarbiausius gyvenimo dalykus: šeimą, vaikus, mylimą žmogų, sveikatą. Net jei visa kita dingtų, jie vis tiek įprasmintų mūsų gyvenimą. Smulkūs akmenėliai yra taip pat reikšmingi, bet jau mažiau svarbūs dalykai: tai darbas, automobilis, butas, studijos. Smėlis simbolizuoja visai nesvarbius dalykus, ir jeigu mes iš pat pradžių į stiklainį pilsime smėlį, jame neliks vietos nei dideliems akmenims, nei smulkiems akmenėliams. Skirkime daugiau dėmesio dalykams, kurie mūsų gyvenime pasiliks visą laiką…

Rodyk draugams